Euro 2016

Denis Alibec este suspect de întindee de ligamenteFoto Click!

Un episod incredibil cu atacantul Denis Alibec în prim-plan s-a petrecut în startul reprizei secunde a meciului Franţa - România (2-1) de la Euro 2016.

Astfel, conform gsp.ro, internaţionalul tricolor a întârziat câteva minute revenirea de la vestiare. Motivul e unul halucinant, Denis Alibec preferând să piardă startul reprizei pentru a mai trage câteva fumuri dintr-o ţigară.

Cei de pe banca tehnică a echipei naţionale au observat absenţa lui Alibec în momentul în care Anghel Iordănescu şi-a anunţat secunzii să-l trimită la încălzire pe vârful Astrei.

Revenit printre tricolori după ce şi-a terminat ţigara, Alibec a fost introdus în joc în minutul 61, în locul lui Florin Andone, însă nu s-a remarcat cu nimic împotriva francezilor. Din contră, golul victoriei marcat de Payet în minutul 89 a pornit după o greşeală la mijlocul terenului făcută chiar de Alibec.

Fiicele Regelui Mihai si Principele Radu la parastasul de 6 ani al Regelui Mihai   Daniel Angelescu, Casa Majestatii Sale (2) jpeg