Astra a sperat 14 minute! A fost învinsă clar la Copenhaga

astra nu a putut depasi pe CopenhagaFOTO: sportpictures.eu

Campioana Astra nu a avut nici o şansă în returul cu FC Copenhaga, partidă care a pornit de la 1-1 din jocul de la Giurgiu.

Danezii au atacat încă din primele minute, şi, după nici un sfert de oră, au deschis scorul, prin Cornelius. Până la pauză, gazdele au mai marcat de două ori, Santander şi din nou Cornelius, fotbaliştii Astrei ”reuşind” performanţa să tragă primul şut pe spațiul porţii de abia în minutul 45. După pauză, campioana României s-a prezentat la fel de slab, danezii au mai ratat trei mari ocazii de gol, singurul om care a lăsat impresia că are valoare de un meci din preliminariile Ligii fiind portarul Silviu Lung, cel mai bun fotbalist al Astrei. Giurgiuvenii vor merge astfel în play-off-ul Ligii Europa, tragerea la sorţi fiind programată vineri, la ora 14.00.