VIDEO Anghel Iordănescu: "Ne gândim doar la primul loc!"

Anghel Iordănescu

Directorul tehnic al FRF l-a lăudat pe Pițurcă pentru succesul în faţa Greciei, 1-0, şi crede că "tricolorii" pot ocupa prima poziţie a grupei din preliminariile EURO 2016.

Oficialul FRF s-a arătat încântat de evoluţia jucătorilor, iar Piţurcă a fost felicitat pentru pregătirea tehnico-tactică a meciului.

România a debutat cu o victorie în preliminariile Campionatului European din 2016, scor 1-0 cu naţionala Greciei, într-un meci în care echipa noastră a evoluat în inferioritate numerică din minutul 53. Golul a fost marcat de Marica, în minutul 10, din penalty, dar atacantul a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe, el faultându-l pe Samaris.

La data de 11 octombrie, "tricolorii" vor juca meciul cu Ungaria.