Mutu şi Zicu, debut în forţă la Petrolul

Mutu şi Zicu, noile "arme" ale Petrolului (foto: fcpetrolul.ro)

Noile achiziţii de marcă ale celor de la Petrolul Ploieşti, atacanţii Adrian Mutu şi Ianis Zicu, au debutat în amicalul cu Sturm Graz, 1-1.

Golul petroliştilor a fost marcat de Manasse, în minutul 33, austriecii egalând în minutul 45, dintr-un penalti.

Echipa de start a Petrolului: Bornescu - Achim, Hoban, Manasse, Guilherme - Boudjemaa, De Lucas, Mustivar, Morar - Camara, Mutu. În repriza secundă au intrat pe teren Zicu, Pecanha, Beţa, Hamza, Romario, Geraldo, Teixeira, Priso, Alcenat şi De Lucas.

Mutu a fost titular, a evoluat doar 45 de minute şi a avut ocazia să înscrie, dar mingea expediată din lovitură liberă a trecut puţin pe lângă poartă. Şi Zicu a avut o prestaţie bună.

Următorul mecial Petrolului va fi duminică împotriva ruşilor de la Anji Makhachkala.