Au făcut «zebrele » roşii

Ultima actualizare:

Deocamdată, două treceri de pietoni, una pe bulevardul Republicii şi o alta pe bulevardul 1 Decembrie beneficiază de astfel de „tratamente speciale".

Reprezentanţii primăriei spun că amenajările sunt destinate şoferilor care uită să pună frână în apropierea zebrelor.

„Le amenajăm de probă, să vedem cum reacţionează şoferii. Dacă îşi arată eficienţa, la anul extindem marcajele şi în alte zone", explică viceprimarul George Avram.

Acesta a precizat că roşul nu are nici o conotaţie. „Este pur şi simplu o culoare puternic reflectorizantă în contrast cu albul", a adăugat Avram.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
dugogn adobestock jpg
prosop istock jpg
legume flori fructe istock jpg
atemoya adobestock jpg
gradinarit, foto shutterstock jpg
image png
suplimente jpg
image png
image
image