«Câinii» cer cinci arbitri cu CFR

Ultima actualizare:

Acţionarul din „Ştefan cel Mare" a solicitat a partida din Gruia să fie condusă de o brigadă formată din cinci arbitri, aşa cum se întâmplă în cupele europene.

„A fost ideea mea, eu am propus aşa ceva. Astfel, ar fi bine pentru toată lumea. Greşelile de arbitraj ar fi mult mai puţine, spre deloc, poate. E o soluţie excelentă", a spus Borcea. Solicitarea dinamovistului nu poate fi aprobată însă atât de uşor.

„Comitetul Executiv trebuie să-şi dea OK-ul şi nu cred că se întruneşte. Ar fi mai fi o variantă: să se convoace Comitetul de Urgenţă şi atunci totul e posibil. Meciul CFR-Dinamo s-ar putea disputa cu cinci arbitri", a afirmat preşedintele Ligii, Dumitru Dragomir.

Şeful CCA, Vasile Avram, este mai sceptic: „Este nevoie de acordul UEFA şi FIFA, nu e chiar aşa uşor".



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
ministrul sanatatii alexandru rogobete FOTO Facebook png
Informatii zbor - zbor anulat FOTO Shutterstock
corneliu riegler mara banica colaj facebook jpg
pomana istock jpg
image png
raten kauf credit 4516068 jpg
păr  foto   Shutterstock jpg
grecia case straini jpg
image
image