Doi turişti, pierduţi în Bucegi

Ultima actualizare:

    Foto: arhivă
Foto: arhivă

Doi turişti au rămas blocaţi, sâmbătă seară, în Masivul Bucegi, în timp ce încercau să traverseze zona care face legătura între Jepii Mari şi Jepii Mici, la ora transmiterii acestei ştiri, o echipă de salvatori montani plecând în căutarea lor.

Potrivit şefului Serviciului Salvamont Buşteni, Gheorghe Haiduc, cei doi turişti sunt blocaţi în zona cunoscută sub denumirea "Brâul lui Răducu", zonă care face legătura între traseele montane Jepii Mici şi Jepii Mari, din Masivul Bucegi.

În momentul în care turiştii au constatat că nu pot nici să înainteze, nici să se întoarcă, au solicitat intervenţia salvatorilor montani. O echipă de la Salvamont Buşteni a pornit aseară în căutarea lor.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
aligator istock jpg
Femeie care s-a trezit din somn - dimineata - pat FOTO Shutterstock
mcdonalds jpg
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
image
image