Veveriţa Ţuţi şi-a comandat pizza!

Ultima actualizare:

    O mănânc la  vizuină că aşa  e civilizat...Fotografii: Guliver/ Splashnews
O mănânc la vizuină că aşa e civilizat...Fotografii: Guliver/ Splashnews

Alunele şi nucile sunt demult istorie pentru veveriţele emancipate care îşi fac veacul în Parcul Washington Square, din Manhattan, New York. Când stai într-un cartier select în care îi ai vecini pe Bruce Willis, Al Pacino, Jennifer Lopez, Jimmy Fallon şi Donald Trump parcă şi blana îţi luceşte altfel.

Zilelele trecute, Ţuţi, o veveriţă roşcată, care şi-a câştigat renumele în parc pentru că “e tare în gheruţe şi are o gură mare”, a poftit la o felie de pizza Prosciutto e Funghi. Însă oricât de emancipată ar fi fost, Ţuţi habar nu avea să folosească un telefon şi nu ştia nici să îngaime o boabă de engleză americană (chiar dacă i-a auzit de atâtea ori pe newyorkezi sporovăind sub copacul în care-şi face veacul).

Băi, este pizza mea!
Băi, este pizza mea!

Aşa că a pândit un băiat care livra pizza, a jucat rolul de “veveriţă turbată” şi l-a speriat făcându-l să scape o felie pe jos. Evident porumbeii dolofani au vrut să-i fure prada. Dar nu te pui cu Ţuţi! Jupâna parcului a înşfăcat în gura pofticioasă felia de pizza şi din trei salturi era înapoi în arţar, unde a înfulecat pe îndelete trofeul. Oh, mozzarella!



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
625968892 1230900165842947 426126826705699427 n jpg
dalai lama 1169299 960 720 jpg
tren turcia jpg
pacient spital jpg
bani 13 800x533 jpg
image png
medicamente, foto shutterstock jpg
ger romania jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net