Video șocant! Doi bărbați au fost la un pas de a fi loviți de trăsnet

Ultima actualizare:

    Cei doi australieni au scăpat ca prin urechile aculuiFoto: captură video Youtube
Cei doi australieni au scăpat ca prin urechile aculuiFoto: captură video Youtube

Doi bărbați filmau o furtună, dar erau cât pe ce să fie loviți de un trăsnet. Pe 30 ianuarie, Nick Panayiotou și Daniel Dudman se aflau în Oyster Bay, din Sydeny (Australia), când un fulger s-a descărcat la doar câțiva metri de ei.

Nick Panayiotou și Daniel Dudman filmau o furtună puternică, ce a lovit Oyster Bay, din Sydney, pe 30 ianuarie. Un trăsnet a lovit la o distanță foarte mică de locul în care se aflau cei doi, potrivit site-ului us.tomonews.net. La început, furtuna putea fi auzită de la distanță. Unul dintre ei îl avertizează pe celălat să nu se ducă afară, fiind destul de periculos.

Vezi aici videoclipul oripilant

În mijlocul conversației, o lumină puternică apare chiar în fața camerei de filmat. „Dumnezeule!”, se aud bărbații strigând, apoi se aud țipete, iar filmarea se întrerupe brusc. Cei doi australieni au declarat că simțeau energia statică chiar din locul unde se aflau.

Australia a fost lovită de mii de trăsnete weekendul trecut. 50.000 de case au fost afectate de pene de curent.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
Nicușor Dan a semnat demisia... www.stirilekanald.ro
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
tiramisu1 jpeg
carusel sppania x jpg
astrolob bbc jpg
elvetia shutterstock jpg
WhatsApp Image 2026 04 26 at 15 25 04 (1) jpg
constanta istock jpg
WhatsApp Image 2026 04 26 at 16 22 46 jpeg
ureche istock jpg
image
image