Îngropat de viu, a trăit 11 zile cu bere şi biscuiţi

Ultima actualizare:

    Miracol!
Miracol!

Un tânăr de 24 de ani a supravieţuit deşi a fost îngropat de viu sub dărâmăturile rezultate în urma puternicului cutremur din Haiti.

Timp de 11 zile, Wismond Exantus a trăit un coşmar, captiv în moloz, hrănindu-se numai cu biscuiţi şi bând bere. Se afla într-un magazin alimentar din capitala Port-au-Prince în momentul în care s-a produs cutremurul.

Din fericire, în spaţiul strâmt în care a fost prins, ca într-un mormânt, răzbătea aer, care l-a ţinut în viaţă.

Zâmbetul tânărului se datorează consumului de bere

simeon stalpnicul png

Săpând prin moloz după telefonul mobil, Wismond a găsit biscuiţi şi cutii de bere. În capul meu am spus: „Doamne, dacă mă vei salva, voi fi slujitorul tău", a povestit tânărul salvat în mod miraculos.

El se află, în prezent, într-un spital de campanie din capitala Haiti.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Zona Moeciu Foto Lucian Ignat jpg
cai maltratati la un targ din satu mare foto kola kariola png
Canicula caldura vara FOTO Shutterstock jpg
porumb istock jpg
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
image
image