Agenția Mareea, despăgubiri de 7 milioane €

Ultima actualizare:

    Patronul Marius  Usturoiu a fost nevoit  să închidă agenția  toamna trecută
Patronul Marius Usturoiu a fost nevoit să închidă agenția toamna trecută

Agenția de turism Mareea a intrat în septembrie 2016 în insolvență.

Atât clienți, cât și parteneri de afaceri au pierdut bani mulți. Judecătorii au stabilit că patronul firmei trebuie să le plătească despăgubiri uriașe: nu mai puțin de 7 milioane de euro.

Printre cei care ar trebui să le primească se află Raiffeisen Bank, Fondul Național de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici și Mijlocii, Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Timișoara, angajații care nu și-au primit salariile, dar și turiștii care și-au cumpărat pachete de vacanță, dar nu au mai plecat din cauza falimentului societății.

Și Mareea Hotels, firma deținută de Marius Usturoiu, proprietarul agenției Mareea, are de recuperat 1,56 milioane de euro, iar pe lista creditorilor mai apar însuși Usturoiu și soția sa, cu creanțe de 400.000 euro.În total, pe listă sunt 257 de creditori.

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
cafea jpg
6 front pictorist 1 jpg
legume, gradinarit jpg
filme jpg
spital jpg
Bolnav spital FOTO Shutterstock JPG
fructe istock jpg
padure profimedia jpeg
image
actualitate.net
image
actualitate.net