Coronavirus România. Polițistul de la frontieră infectat cu COVID- 19 a umblat prin cluburi în weekend

Ultima actualizare:

Unul dintre pacienţii din judeţul Iaşi care a fost diagnosticat cu Covid-19 este un poliţist de frontieră.

Înainte de a afla că e bolnav, weekendul trecut, bărbatul ar fi mers în mai multe cluburi. Informaţia a fost publicată de cotidianul „Ziarul de Iaşi”, care citează mai mulţi martori oculari. Potrivit sursei citate, poliţistul de frontieră ar fi mers în cluburile Time Out şi Fratelli, dar şi la sala de sport Vivertine.

Marius Voicescu, purtătorul de cuvânt al Direcţiei de Sănătate Publică (DSP), a precizat că o anchetă epidemiologică este în curs de desfăşurare, fără a confirma sau infirma informaţia. Cătălin Leahu, patronul clubului Fratelli, a confirmat pentru „Adevărul” că poliţistul de frontieră ar fi ajuns la local în noaptea de sâmbătă spre duminică, între orele 3.30 – 4.00, însă nu a fost lăsat să intre.

Poliţistul de frontieră a fost diagnosticat cu Covid-19 miercuri, 11 martie, la orele prânzului. Spre seară, el a fost preluat de o izoletă şi dus la Spitalul de Boli Infecţioase, informează adevarul.ro. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
jc gellidon 1g3qVp7ynX4 unsplash jpg
Snagov   Lac   Rezervația + Aria Naturală Protejată + Delta Snagovului 1 jpg
licitatie masini de lux anabi jpg
image png
image png
image png
suhyeon choi tTfDMaRq FE unsplash jpg
Regele Charles  foto   profimedia 1067438262 jpg
image
image