Cozi pe mai mulţi kilometri la vămile din vestul ţării

Ultima actualizare:

Românii care şi-au petrecut sărbătorile în ţară au început să se întoarcă la muncă, în străinătate, astfel punctele de trecere a frontierei au fost ieri extrem de aglomerate.

Timpul de aşteptare la vama Nădlac II din judeţul Arad a depăşit 180 de minute pe sensul de ieşire din ţară, iar coloana de maşini se întindea pe mai mulţi kilometri, informează Mediafax. Acolo au fost deschise nouă artere pe sensul de ieşire din ţară pentru autoturisme. Şi la vama Nădlac, tot în judeţul Arad, şoferii aşteaptă 90 de minute pentru a trece graniţa în Ungaria. 50.000 de persoane au trecut prin vama Nădlac în 24 de ore, de 10 ori mai mult decât într-o zi obişnuită, precizează digi24.ro. Cozi s-au format şi la vama Petea din judeţul Satu Mare, unde timpul de aşteptare a fost ieri tot de 180 de minute.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
jc gellidon 1g3qVp7ynX4 unsplash jpg
Snagov   Lac   Rezervația + Aria Naturală Protejată + Delta Snagovului 1 jpg
licitatie masini de lux anabi jpg
image png
image png
image png
suhyeon choi tTfDMaRq FE unsplash jpg
Regele Charles  foto   profimedia 1067438262 jpg
image
image