Doi oameni ucişi de un mal de pământ, la Universitatea Politehnică din Bucureşti

Ultima actualizare:

    Femeia  a suferit arsuri grave (foto: arhivă)
Femeia a suferit arsuri grave (foto: arhivă)

Tragedie în Capitală. Doi bărbaţi au fost scoşi decedaţi de sub malul de pământ din zona Universităţii Politehnica din Bucureşti, anunţă Mediafax.

Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Bucureşti,  Daniel Vasile, cei doi bărbaţi erau îngropaţi într-un şanţ adânc de aproximativ 3,5 metri.

Intervenţia celor cinci echipaje de salvare prezente la faţa locului a fost foarte dificilă întrucât deasupra exista un mal de pământ susţinut doar de rădăcinile copacilor, cu risc mare de prăbuşire.

Daniel Vasile a mai spus că deocamdată nu au fost stabilite identitatea şi vârstele victimelor.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
casa vara canicula istock jpg
trandafiri istock jpg
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
image
image