Harghita: Trei morţi după ce maşina în care se aflau a intrat într-un copac

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Trei persoane, între care un adolescent de 16 ani, au murit, joi, în urma unui accident produs pe DN13A, în judeţul Harghita, după ce maşina în care se aflau a intrat într-un copac de pe marginea drumului.

Accidentul a avut loc pe DN13A, în zona localităţii Căpâlniţa, din judeţul Harghita. Un autoturism în care se aflau trei persoane - un bărbat de 49 de ani, o femeie de 41 de ani şi un adolescent de 16 ani - a intrat într-un copac pe sensul de mers Vlăhiţa - Odorheiu Secuiesc.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Harghita, Alina Ciobotariu, a declarat că în urma impactului şoferul de 49 de ani şi adolescentul au murit pe loc.

Femeia a rămas încarcerată şi a fost scoasă de echipajele de intervenţie şi preluată de o ambulanţă, care a transportat-o la spitalul din Odorheiu Secuiesc. Ulterior însă, femeia a decedat, în pofida încercărilor medicilor de a o salva.

Traficul rutier în zona producerii accidentului a fost blocat mai multe zeci de minute.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Mers pe jos plimbare FOTO Shutterstock jpg
supermarket, foto shutterstock jpg
alexnewworld rainbow 7511876 jpg
proteina vegetala texturata istock jpg
afra32 entrepreneur 3850511 jpg
tiktok shutter1 jpeg
kathas fotos tomatoes 7434956 jpg
islanda adobestock jpg
image
image