La 17 ani, s-a spânzurat pentru că l-a înşelat iubita de 12 ani

Ultima actualizare:

Băiatul a fost găsit spânzurat, joi dimineaţa, de tatăl său. Din primele informaţii, se pare că adolescentul a decis să-şi pună capăt zilelor din cauza unor probleme sentimentale. El avea o prietenă de 12 ani şi bănuia că fata îl înşeală.

“Corpul băiatul a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Argeş. Băiatul a fost găsit spânzurat de o grindă în podul casei. Din primele cercetări, miercuri seara, băiatul de 17 ani a avut câteva discuţii cu neamurile lui şi era deprimat. Este eterna poveste Romeo şi Julieta, a unei dragoste imposibile. Ei sunt copii, era şi puţin aiurea relaţia asta, el 17ani, acea fetiţă 12 ani. E mult spus relaţie. Era o chestie copilărească, dar care s-a închiat tragic. Este o tragedie. În perioada de Sărbători avem o avalanşă de sinucideri”, a declarat Dănuţ Dinu, purtător de cuvânt IPJ Argeş, la România TV.

Dinu a mai declarat că până acum nu s-a găsit nic iun bilet de adio. Oamenii legii sunt la faţa locului şi audiază oamenii care pot avea informaţii.

Poliţiştii au deschis o anchetă pentru a afla cauzele care au dus la această tragedie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
geamuri jpg
caine plimbare istock jpg
Zona Moeciu Foto Lucian Ignat jpg
cai maltratati la un targ din satu mare foto kola kariola png
Canicula caldura vara FOTO Shutterstock jpg
porumb istock jpg
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
image
image