Liviu Dragnea, despre protestele violente din 10 august: «Au fost finanțate, se pare că și din extern»

Liviu Dragnea, despre protestele violente din 10 august: «Au fost finanțate, se pare că și din extern»

Ultima actualizare:

    Foto: Arhivă Click
Foto: Arhivă Click

Invitat duminică seară, 9 septembrie, la Antena 3, Liviu Dragnea a vorbit atât despre acuzațiile pe care i le-a adus Gabriela Firea zilele trecute, dar și despre subiectul protestelor violente de luna trecută, din Piața Victoriei.

Despre acuzațiile de spionaj ale primarului general a spus că sunt niște prostii, iar în legătură cu manifestațiile din 10 august, liderul PSD a fost destul de clar în a-și expune punctul de vedere: "Sunt suficiente elemente ca să putem vorbi de o tentativă de lovitură de stat. Au fost proteste finanţate, se pare că şi din extern. Eu sunt absolut convins că săptămâna viitoare vor ieşi informaţii despre modul că s-au finanţat aceste proteste, despre faptul că au fost organizat tip paramilitar, despre faptul că, şi s-a văzut asta de fapt, că au vrut să ocupe sediul Guvernului şi au provocat în permanenţă jandarmii".

"Nu au acţionat ilegal, jandarmii şi-au făcut datoria, jandarmii nu au reacţionat absolut deloc înainte să înceapă violenţele", a adăgat Liviu Dragnea în emisiunea "Subiectiv".



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Meteo - vremea - furtuna si canicula
Apusul văzut de la casa din deal
Varna Bulgaria jpg
roboti beijing jpg
Viscri, Brașov jpeg
58429f30 0d50 45fb ab5e 0a87d6d6302d jpg
Barcă răsturnată la Saturn jpg
Copii în porbagajul mașinii jpg
image
image