Primăria a dărâmat palatul unor baştani din Timişoara

Ultima actualizare:

Angajaţii Primăriei, însoţiţi de un executor judecătoresc, au intrat în curtea unei case locuite de o familie de romi, care avea un ordin de demolare a unei construcţii ilegale încă din 2009, dar pe care nu l-a dus la bun sfârşit.

Este vorba de o anexă la casa deţinută legal de proprietari.

Romii au pierdut procesul intentat pentru că au construit fără autorizaţie pe un teren al primăriei şi s-au extins cu lucrarea pe proprietatea unui vecin.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
dugogn adobestock jpg
prosop istock jpg
legume flori fructe istock jpg
atemoya adobestock jpg
gradinarit, foto shutterstock jpg
image png
suplimente jpg
image png
image
image