Prințul Paul al României, reținut în dosarul retrocedărilor ilegale

Prințul Paul al României, reținut în dosarul retrocedărilor ilegale

Ultima actualizare:

    Prințul Paul al României a fost reținut
Prințul Paul al României a fost reținut

Paul al României a fost reținut de către procurorii DNA Brașov după ce a fost audiat, vineri (11 decembrie), în dosarul retrocedărilor ilegale de terenuri din Ilfov.

Acesta ar fi trebuit să ajungă la audieri în cursul zilei de miercuri (9 decembrie), însă în drum spre Brașov i s-a făcut rău și a fost internat la Spitalul Județean de Urgență Ploiești.

A fost externat joi după-amiază (10 decembrie), iar vineri dimineață (11 decembrie), a ajuns, în cele din urmă, la DNA Brașov în jurul orei 10.10, potrivit Mediafax. Procurorii au luat decizia de a-l reține pentru 30 de zile pe Prințul Paul al României. În același dosar au fost arestați la domiciliu omul de afaceri Remus Truică și avocatul Robert Roșu. Alte trei persoane au fost puse sub control judiciar.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
riviera tower atena jpg
Volkswagen adobestock jpg
image png
ploi vijelii si grindina in jumatate de tara meteorologii au emis cod galben si anunta o schimbare radicala a vremii 999200 webp
grecia canicula  jpg
jocuri de noroc online pacanele shutterstock
canicula, foto shutterstock jpg
afm a aprobat 174 de noi dosare de finantare pentru programul rabla destinate persoanelor juridice s6595 1200x727 jpg
image
image