Protest la marginea Capitalei. Sute de familii stau de câteva zile la lumina lumânării

Ultima actualizare:

Coşmarul celor peste 300 de familii a început pe 2 octombrie, când o echipă de intervenţie de la Enel ar fi făcut schimbări la transformatorul care alimentează casele din zonă.

Localnicii susţin că muncitorii au supraîncărcat una dintre siguranţe, iar de atunci penele de curent sunt la ordinea zilei.

Duminică seară, când s-a produs o nouă pană de curent, oamenii, sătui să stea pe întuneric şi fără căldură, au ieşit să protesteze în stradă.

Locuitorii se plâng că din cauza penelor foarte dese de curent, mare parte din aparatura electrocasnică s-a ars, informează Realitatea. Aşa că vor să dea în judecată compania de electricitate pentru pagubele produse.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
Smochine FOTO Shutterstock jpg
vacanta la all inclusive jpg
SAn MArino jpg
aer conditionat masina jpeg
image
image