Trăiau într-o colibă din copac

Ultima actualizare:

    Foto: Poliţia Locală Piatra Neamţ
Foto: Poliţia Locală Piatra Neamţ

I-au luat din adăpostul inedit! Poliţiştii locali din Piatra Neamţ au găsit joi două persoane, un bărbat de 46 de ani, din Piatra Neamţ, şi o femeie de 26 de ani, din Roman, care locuiau într-o colibă amenajată într-un copac, pe dealul Cozla.

 „Zona era plină de deşeuri, iar pentru a se încălzi, cei doi aprindeau focul”, spun agenţii pentru adevarul.ro. “Exista riscul producerii de incendii, care s-ar fi putut extinde şi la casele de pe strada din imediata apropiere“, adaugă poliţiştii locali.

Cele două persoane au fost identificate şi preluate de reprezentanţii Direcţiei de Asistenţă Socială Piatra Neamţ, pentru a fi cazate în Centrul pentru persoane fără locuinţă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
SAn MArino jpg
aer conditionat masina jpeg
Transfagarasan  Foto Walter Kärcher , Pixabay jpg
bacsis, foto Shutterstock jpg
oracle1 jpeg
politie1 jpg
aer conditionat, foto shutterstock jpg
Batrana pensionara bani pensie FOTO Shutterstock jpg
image
image