Un bărbat a fost strivit de instalaţia unei mori

Un bărbat a fost strivit de instalaţia unei mori

Ultima actualizare:

Un accident de muncă a avut loc miercuri noapte, în Câmpulung Muscel. Un muncitor a murit strivit de instalația pe care o repara la o moară.

Bărbatul de 47 de ani era angajat la moară şi încerca să remedieze o problemă la o instalaţie, însă a fost strivit. Pompierii, o echipă de la descarcerare şi ambulanţa  au ajuns la faţa locului la scurt timp după producerea accidentului. Bărbatul era deja mort când au sosit ajutoarele, informează România TV.

La faţa locului au ajuns şi poliţiştii care  au început să facă cercetări. Inspectorii ITM au deschis şi ei o anchetă pentru a stabili dacă bărbatul era angajat cu acte în regulă şi dacă au fost respectate normele privind protecţia şi securitatea în muncă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
ficat jpg
livrator premiu literar jpg
canapea stil viata sedentar televizor istock jpg
lup shutterstock 1045008397 jpg
drona jpg
pisica istock jpg
index (1) webp
facultate istock jpg
image
image