Un procuror de la DIICOT a fost reţinut pentru că a luat mită o oaie

Ultima actualizare:

    Procurorul lucra la DIICOT Tulcea
Procurorul lucra la DIICOT Tulcea

DNA a reținut, miercuri, un procuror de la DIICOT Tulcea, acesta fiind acuzat că n-a pus sechestru pe mai multe animale, într-un dosar pe care îl avea în lucru. Mai mult, în schimb a primit mită o oaie, au declarat pentru Mediafax surse judiciare.

Potrivit surselor citate, procurorul Victor Grigoraş, de la DIICOT Tulcea urmează să fie dus la instanţa supremă cu propunere de arestare preventivă pe o perioadă de 30 de zile, pentru luare şi dare de mită.

Sursele citate au arătat că procurorul Grigoraş avea în lucru un dosar care viza infracţiuni economice, iar în cadrul acestuia erau cercetaţi o fermă de animale şi administratorii acesteia.

Procurorul ar fi trebuit să pună sechestru pe mai mult animale de la această fermă, pentru recuperarea prejudiciului în dosar, dar nu a luat această măsură, primind în schimb drept mită o oaie, susţin sursele citate.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
image
image