Nutriţionistul Mihaela Bilic, semnal de alarmă: "Ţinem tot timpul diete. Dar răul din viaţa noastră nu vine din mâncare"

Ultima actualizare:

    Sursa foto: Facebook
Sursa foto: Facebook

Medicul nutriţionist Mihaela Bilic atrage atenţia asupra unei greşeli majore pe care mulţi dintre români o fac. Potrivit specialistei, dietele şi alimentaţia echilibrate nu sunt suficiente pentru a ne feri de bolile autoimune.

Pentru sănătatea noastră nu e important doar ce mâncăm, ci şi ce respirăm. Şi de multe ori, aerul încărcat cu microorganisme care intră în plămâni şi apoi se răspândesc în totul corpul, ne îmbolnăveşte fără să ne dăm seama, sustine aceasta.

Citește continuarea articolului, aici!Citește și:

George Burcea a fost prins drogat la volan. Soţul Andreei Bălan consumase cocainăLaurette a trăit momente de coşmar la Milano, după izbucnirea virusului: "M-am panicat!"



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
image
image