Sebastian Papaiani: Filmele româneşti sunt «de c...t»

Ultima actualizare:

    Sebastian Papaiani (Foto: Arhivă)
Sebastian Papaiani (Foto: Arhivă)

Sebastian Papaiani este extrem de dezamăgit de filmele româneşti din zilele noastre.

Actorul spune că producţiile cinematografice autohtone nu spun nimic, iar actorii, deşi valoroşi, nu sunt puşi în valoare de regizori.

„Mi-a pierit pofta de a vedea sau a face film. Îmi plac filmele de la televizor, dar cele pe care le văd cu românii noştri, să mă ierte luminăţia vieţii cinematografice, sunt de c...t. Asta e părerea mea. Filmele noastre de acum nu spun nimic, sunt de c...t. Filme de c...t, cu actori ca lumea. Filmul nu este făcut de actor, ci de regizor”, a spus Sebastian Papaiani, pentru evz.ro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
garda regala britanica shutterstock 83250058 jpg
cimitir jpg
Wiz Khalifa jfif
fermieri jpeg
image png
image png
aligator istock jpg
image
image