Sergiu Nicolaescu, în stare gravă în spital

Ultima actualizare:

    Sergiu Nicolaescu a fost internat la Spitalul Elias în stare gravă.
Sergiu Nicolaescu a fost internat la Spitalul Elias în stare gravă.

După ce, acum două săptămâni, a alunecat pe gheaţa din curtea casei sale şi şi-a fracturat câteva coaste, starea de sănătate a lui Sergiu Nicolaescu (82 de ani) s-a agravat. Se pare că una dintre coaste i-a perforat unul dintre plămâni, cineastul fiind dus de urgenţă de nişte prieteni la spitalul „Elias" din Capitală. Regizorul a fost internat şi este posibil să fie operat.

„Nu mă simt prea bine. Sunt într-o consultaţie acum", ne-a declarat ieri Sergiu Nicolaescu, de pe patul de spital. Într-un comunicat remis presei de conducerea instituţiei spitaliceşti se precizează că marele regizor şi actor suferă de o afecţiune digestivă cronică: „Domnul Sergiu Nicolaescu este internat în Spitalul Universitar de Urgenţă «Elias» pentru o afecţiune digestivă cronică cunoscută. În urma investigaţiilor efectuate, s-a decis iniţierea tratamentului medicamentos corespunzător. Pentru moment nu se pune problema unei intervenţii chirurgicale".



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
canicula jpg
apartament, foto shutterstock jpg
Transfăgărășan văzut din dronă FOTO Shutterstock
728162500 4486131701708365 2186968559955679108 n jpg
loto istock jpg
politie olanda 20473000 jpg
centura adobestock jpg
Design fără titlu (6) png
image
image