Staţie de metrou înecată în fum

Ultima actualizare:

Un tranzistor de la linia trei a luat foc, a provocat foarte mult fum, însă circulaţia nu a fost afectată.

"Probabil că, din cauza fumului, câţiva pasageri s-au speriat, dar nu a fost nici o problemă pentru siguranţa lor. Circulaţia trenurilor s-a derulat la parametri normali, pe tot parcursul acestui mic incident", a precizat Gheorghe Udrişte, directorul Metrorex.

Martorii oculari spun că oamenii s-au speriat atât de tare încât au început să ţipe şi să alerge spre ieşire. "S-a auzit o bubuitură puternică, care s-a şi simţit, iar fumul degajat de cablurile arse era înecăcios. Au venit pompierii şi cei de la Ambulanţă", ne-a spus Cătălin Cazac, unul dintre martori.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Plajă la Eforie Nord FOTO Shutterstock
Tineri care se muta intr-un apartament in chirie FOTO Shutterstock
omizi1 jpeg
dieta slabit istock jpg
bani portofel jpg
oaie armura captura video jpg
Un traseu romantic prin Bavaria jpeg
somn istock jpg
image
image