Staţie de metrou înecată în fum

Ultima actualizare:

Un tranzistor de la linia trei a luat foc, a provocat foarte mult fum, însă circulaţia nu a fost afectată.

"Probabil că, din cauza fumului, câţiva pasageri s-au speriat, dar nu a fost nici o problemă pentru siguranţa lor. Circulaţia trenurilor s-a derulat la parametri normali, pe tot parcursul acestui mic incident", a precizat Gheorghe Udrişte, directorul Metrorex.

Martorii oculari spun că oamenii s-au speriat atât de tare încât au început să ţipe şi să alerge spre ieşire. "S-a auzit o bubuitură puternică, care s-a şi simţit, iar fumul degajat de cablurile arse era înecăcios. Au venit pompierii şi cei de la Ambulanţă", ne-a spus Cătălin Cazac, unul dintre martori.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
image png
index webp
cod galben vant jpg
drona VXE30 jpg
image png
avalansa de mari dimensiuni provocata de doi schiori la balea lac zapada a ajuns dincolo de zona chioscurilor 1035407 jpeg
shutterstock durere de picioare jpg
image png
image
actualitate.net
image
actualitate.net