CSM București s-a calificat în Final Four-ul Ligii Campionilor, a doua oară consecutiv!

CSM s-a calificat din nou în Final Four, în fața unguroaicelorFoto: Click!

„Tigroaicele” de la CSM București s-au impus cu 27-26 în fața unguroaicelor de la Ferencvaros în sferturile Ligii Campionilor. Este a doua calificare consecutivă.

CSM a avut avantajul a cinci goluri în meciul tur, iar apoi s-au impus cu 27-26 și în meciul retur, precizează GSP.ro  Înainte de pauză, româncele au fost conduse cu un gol de unguroaice, dar în repriza a doua au restabilit egalitatea, reușind să se impună în meciul retur.

La un moment dat, meciul a fost oprit în jur de 15 minute după ce fanii maghiari au scuipat-o pe Paula Ungureanu  și au aruncat cu monezi din tribune.

CSM București s-a calificat pentru a doua oară consecutiv la Final Four-ul Campionilor.