Mondialul celor patru naţiuni

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

    Azi şi mâine se joacă semifinalele  Mondialului de rugby, disputat  de Noua Zeelandă, Africa de Sud,  Australia şi Argentina
Azi şi mâine se joacă semifinalele Mondialului de rugby, disputat de Noua Zeelandă, Africa de Sud, Australia şi Argentina

Competiţia, ajunsă în faza semifinalelor, s-a redus practic la Turneul Celor Patru Naţiuni, disputat chiar cu o lună înainte de Mondialul englezesc.

Practic, s-a ajuns la un replay al luptei acestui careu, câştigat în august de Australia. Pe doi a încheiat atnci Noua Zeelandă, bronzul l-au luat sud-americanii, iar ultima a terminat reprezentativa Springboks.

Sâmbătă, de la ora 18.00, pe Twickenham din Londra, se va juca Africa de Sud – Noua Zeelandă, All Blacks fiind favoriţi detaşaţi. În “Four Nations”, trupa lui Richie McCaw a câştigat cu 27-20, chiar la Johannesburg şi nimeni nu se aşteaptă la altceva. Mâine seară, de la aceeaşi oră şi la aceeaşi locaţie, se dispută Australia – Argentina, partidă în care selecţionata Wallabies ar trebui să defileze.

În Turneul Celor Patru Naţiuni a fost 34-9, chiar la Mendoza, dar sud-americanii pot produce surpriza într-o zi de graţie, aşa cum au avut în sfertul cu Irlanda.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Adelina Chivu
Cristi Chivu FOTO AFP
Universitatea Craiova (Sportpictures) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Cristi Chivu si Internazionale Milano (EPA) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Universitate Craiova Universitatea Cluj (Sportpictures) jpg
Universitatea Craiova Universitatea Cluj (Sportpictures) jpg
image
image