Gigi Becali se vede deja în optimile Ligii Europa: ”Avem prima șansă de calificare”

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Gigi Becali, patronul FCSB, era în al nouălea cer după victoria cu Lazio, scor 1-0, din prima manșă a 16-imilor Ligii Europa. El se vede deja în optimi.

"E bucurie mare! Speranțe aveam și știam că putem marca. Nu credeam că puteam domina așa și să stăm foarte mult în terenul lor.  În minutul 90 eram în terenul lor, făceam pressing. Budescu nu a fost în forma lui bună, în apele lui, chiar dacă a pasă de gol. Trebuia să marcheze la acea fază. Mi-au plăcut Nedelcu, fundașii centrali și Man. Bine, putem spune toată echipa. Vlad ne-a salvat. Dar dacă e să remarc pe cineva, acela e Nedelcu. În seara asta, Gnohere și-a demonstrat cu adevărat valoarea. E cel mai bun meci al nostru. Acum cred în calificare. Mă gândeam că sunt mai buni ca noi, dar nu e așa. Luați jocul și vedeți că am fost mereu primii la minge. Am avut șansă doar la ratarea lui Caceres. Atât. Toți jucătorii s-au dăruit. Nu e nicio problemă că nu e Pintilii. Cred că avem prima șansă la calificare pentru că putem marca gol și acolo", a declarat Gigi Becali la Digi Sport.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Uruguay Capul Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Campionatul Mondial (EPA) jpg
Minge fotbal (Sportpictures) jpg
Record asistenta la Campionatul Mondial 2026, peste 3,6 milioane de spectatori, pana la terminarea grupelor (EPA) jpg
Leo Messi (EPA) jpg
Cehia Africa de Sud, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Canadianul Ismaël Koné, accidentat de jucatorul lui Qatar, Assim Madibo, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image
image