Joci cu CFR Cluj, ai om eliminat

CFR Cluj a egalat  la puncte liderul, SteauaFoto: Mediafax
CFR Cluj a egalat la puncte liderul, SteauaFoto: Mediafax

Arbitrajul din partidele formaţiei lui Miriuţă e tot mai contestat, după ce până acum 6 fotbalişti au intrat mai devreme la cabine.

CFR a ajuns până în fruntea clasamentului, la egalitate cu Steaua, dar mai mulţi oameni de fotbal au protestat în privinţa parcursului echipei ardelene în cele nouă etape disputate până acum. Şi, cifrele arată că au existat decizii ale arbitrilor, ce au influenţat jocurile directe.

Luni s-a consumat alt episod. În derby-ul cu “U” Cluj, oamenii lui Miriuţă au câştigat cu 1-0, gol în minutul 90+4, dar “studenţii” jucau în zece din minutul 34, Mengolo fiind cel dat afară. În etapa a cincea, contra celor de la Gaz Metan, clujenii s-au impus cu 4-1, dar Muth a fost eliminat.

Contra Petrolului, cei din Gruia au învins cu 2-1, însă Teixeira şi Geraldo au văzut roşu. A urmat întâlnirea cu Astra. Tot victorie cu 4-1 şi de asemenea doi eliminaţi.