Rapid vrea să dea lovitura la Vaslui

Ultima actualizare:

Tehnicianul giuleştenilor, Marian Rada, a mărturisit ieri, la conferinţa de presă de dinaintea partidei, că are încredere că formaţia sa poate obţine toate punctele la Vaslui.

„Va fi un joc foarte greu. Un joc care ne prinde iar puţin pe picior greşit. Deşi am avut 12 zile de pregătire, acum ne vedem în situaţia de a avea minus în echipă încă patru jucători. Îi avem lipsă pe Dică şi Voicu. Sunt 14 jucători noi: noi pentru mine sunt cei care au promovat de la echipa a doua. E greu să vii de la liga a treia la Liga I.

Să fie un lot de 14 jucători să facă acest salt e foarte greu. În această săptămână am legitimat trei fundaşi centrali care să îi înlocuiască pe Abrudan şi Oros. Nu ştiu cine ar putea să facă uitată lipsa celor doi în două-trei zile de antrenament. Eu şi dacă mă duc cu piticii mă duc să câştig. Mergem să câştigăm la Vaslui. Vom juca cu sufletul", a spus Rada. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
image
image