50 000 de euro au destrămat trupa Akcent

Ultima actualizare:
Akcent
Akcent

Scandalul între componenţii trupei Akcent au izbucnit odată cu contractul lui Adi Sână cu Antena 1 în 2011. Artistul a fost cooptat în juriu la X-Factor, ceea ce a stârnit nemulţumirea colegilor săi de trupă.


    Akcent
Akcent

Mihai Gruia şi Sorin Brotnei erau supăraţi de mai multă vreme pe Adi, însă totul a culminat a fost atunci când acesta a acceptat să participe ca jurat la X-Factor. Şi tot atunci, cei trei au fost la pun pas de despărţire. Adi Sână a încasat nu mai puţin de 50 00 de euro de la emisiunea respectivă, însă şi-a atras antipatia colegilor de trupă şi, cu timpul, prietenia dintre ei a luat sfârşit. O altă nemulţumire a celor doi a fost că Adi, cel care compunea textele şi era vocea principală încasa 50% din onorariul primit la concerte. De partea cealaltă, Adi Sână s-a săturat de reproşurile colegilor săi şi a încetat să mai colaboreze cu cei doi şi să pornească singur pe un nou drum. Cel care va păstra numele trupei Akcent este Adi Sână.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
nemesia istock jpg
index webp
amenda istock jpg
litoral romania   foto ovidu oprea jpeg
image png
semnatura jpg
Design fără titlu (7) png
rosii freepik1 jpeg
image
image