A câştigat 1 milion $ terminând perfect un joc de calculator - VIDEO

Ultima actualizare:

Wade McGilberry, un tânăr din Alabama (SUA) a demonstrat că pasiunea nu înseamnă doar bani cheltuiţi ci şi câştiguri importante. Mai mult el a dovedit că jocurile pe calculator nu sunt doar o pierdere de vreme, conform viziunii generale a părinţilor, ci chiar o sursă bună de bani.

Wade a participat la un concurs lansat de 2K Sports, în care cea mai bună prestaţie în cadrul unui joc de basebal pe calculator se premia cu suma de 1 milion de dolari. Tânărul a reuşit să facă un meci perfect în MLB 2K10 - jocul de baseball lansat pe 2 martie de compania 2K Sports.

"N-am crezut niciodată că aş putea căştiga un milion de dolari jucând un joc, abia acum încep să realizez ce am făcut. Soţia mea care m-a convins să particip", explică Wade.

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
www.playsport.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
mocanita olteneasca jpg
waze google maps istock gps jpg
pawel durakiewicz guinness jpg
image png
index webp
Doina Girbovan, Facebook jpg
papa leon gettyimages jpg
passport 7564502 1280 jpg
image
actualitate.net