A minţit poliţia pentru a-şi amâna nunta

Ultima actualizare:

    Poliţia malaeziană nu a crezut povestea bărbatului (Foto: EPA)
Poliţia malaeziană nu a crezut povestea bărbatului (Foto: EPA)

Un mire din Malayezia şi-a dorit cu atâta disperare să-şi amâne nunta încât a minţit poliţia că şi-a pierdut toţi banii în timpului unui jaf armat, relatează Independent Online.

Bărbatul, în vârstă de 27 de ani, a spus poliţiei că doi bărbaţi l-au jefuit de echivalentul a 1.800 de dolari, imediat după ce a scos banii de la un bancomat din sudul ţării.

Totuşi, după un interogatoriu amănunţit executat de poliţiştii suspicioşi, bărbatul a mărturisit că nimic din cele povestite nu s-a întâmplat dar că nu a ştiut cum altfel să facă pentru a-şi amâna nunta, ce urma să aibă loc în februarie.

El a fost arestat pentru raportare falsă şi riscă să petreacă până la şase luni în închisoare şi să plătească o amendă de 570 de dolari.

Nu este clar dacă cea care urma să-i fie soţie mai doreşte sau nu să se mărite cu el.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
engelbachm iran 6918095 jpg
Ion Raţiu este prezentat drept „un constant opozant al lui Nicolae Ceauşescu “ în cei 50 de ani de exil jpeg
abstract blur supermarket department store (7) jpg
image png
full shot senior man with yoga mat jpg
fructe freepik1 jpeg
Dronă Constanța FOTO Facebook
varza gratis jpg
image
image