A născut după ce a făcut avort

Ultima actualizare:

Povestea Cameliei Ungu­­rea­­nu (30 de ani) a început în decembrie, anul trecut, când a mers la medicul Mihail Ţurcanu, ginecolog din zona Săveni.

"În decembrie, am mers la doctorul Mihail Ţurcanu pentru un control. Am făcut o ecografie şi mi-a spus că sunt însărcinată. Eu mă pregăteam să plec la muncă în Italia. Am hotărât să fac o întrerupere, pentru că mai aveam trei copii acasă şi o duceam greu cu banii. După două luni de la chiuretaj, am simţit că ceva nu e în regulă. Am mers din nou la doctor, am făcut o ecografie şi mi-a spus că fătul e mare. Aveam deja patru luni, în martie. Doctorul mi-a spus că e posibil să fi fost gemeni", povesteşte femeia.

Până la urmă, la data de 6 iulie, Camelia a născut un băieţel perfect sănătos, pe care l-a botezat Paul Adrian.

Femeia a depus o plângere la Colegiul Medicilor împotriva doctorului Mihail Ţurcanu, care a operat-o, în speranţa că alte femei nu vor păţi acelaşi lucru.

Camelia spune că s-a temut ca nu cumva copilul să se nască cu un handicap.

Medicul Mihail Ţurcanu e de negăsit, iar angajaţii cabinetului său ne-au spus că doctorul e în concediu de odihnă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
dormitor png
bella hadid profimedia jpg
Friptură din carne roșie FOTO Shutterstock
Timișoara, destinația anului FOTO Shutterstock
Aer conditionat FOTO Shutterstock jpg
mihaela bilic slabit colaj facebook pixabay jpg
virus ebola foto shutterstock
infractori canada romani jpg
image
image