A sunat la poliţie pentru a-şi opri fiul din joacă

Ultima actualizare:

Un reprezentant al poliţiei a declarat că mama disperată a sunat în jurul orelor 2:30 dimineaţa şi a reclamat că tânărul se plimbă prin casă şi a aprins toate luminile.

Surprinzător, dar apelul ei a dat roade. Doi ofiţeri de poliţie s-au deplasat în locuinţa cu probleme şi l-a convins pe adolescent să asculte de mama sa.

Deşi a catalogat apelul drept neobişnuit, reprezentantul poliţiei a spus că nu este susprinzător, în condiţiile în care în ziua de azi tinerii petrec tot mai mult timp jucându-se pe calculator.

De altfel, apelurile cu reclamaţii bizare s-au înmulţit în perioada sărbătorilor de iarnă şi în Marea Britanie, scrie Metro.co.uk.

Linia telefonică dedicată depistării criminalilor, este asaltată plângeri referitoare la oameni de zăpadă obsceni, care aveau un morcov suplimentar, plasat indecent sau figurine cu Moş Crăciuni beţivani.

Un alt apel a fost înregistrat de la un deţinut, care s-a plâns că i-a fost furată hârtia igienică, iar un consumator de droguri a sunat să reclame că i-a fost vândută scoarţă de copac, în loc de canabis.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
taiat legume pixabay jpg
Titanic  sursa   Shutterstock jpg
ekasup vanuatu captura video jpg
ambulanta, foto shutterstock jpg
cel mai mare hotel booking jpg
medic png
animal companie caine freepik jpg
scumpiri jpg
image
image