Accident cumplit în localitatea Dumbrăviţa.Un BMW a zburat peste 50 de metri pe trotuar

Accident cumplit în localitatea Dumbrăviţa.Un BMW a zburat peste 50 de metri pe trotuar

Ultima actualizare:

Şoferul unui BMW a fost aproape de o tragedie, aseară, în localitatea Dumbrăviţa, după ce a scăpat bolidul de sub control. Martorii susţin că acesta a circulat cu viteză mare în localitate, iar la un moment dat a încercat să facă o depăşire. „A spus că a încercat să depăşească o maşină, dar din faţă a venit un alt autoturism şi a tras de volan, a pierdut controlul şi a ieşit de pe drum”, povesteşte unul din martori.

Vezi galerie foto cu accidentul de la Dumbrăviţa

Maşina a sărit peste şanţul de la marginea drumului, a pătruns pe trotuar, a rupt în drumul ei trei copaci, a lovit o casă, de unde a dărâmat cutia de gaz. Bolidul s-a oprit de abia după 50 de metri, în grădina din faţa unui magazin de menaj şi electrice. „A avut un mare noroc că nu a fost nimeni pe trotuar, altfel ar fi fost o tragedie. Nu a avut nimic şoferul. A fost luat cu salvarea, dar a mers pe picioare”, a declarat unul din vecini.

"Se circulă pe pe autostradă"

Cetăţenii din Dumbrăviţa sunt nemulţmiţi că poliţia nu face mai multe accţiuni în zonă pentru a preveni accidentele. „Circulă ca pe autostradă în localitate. E atât de simplu. Dacă poliţia ar vrea să facă bani ar putea pune zilnic un radar aici”, a spus unul din cei care au asistat la accident.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
blay  jpg
image png
aur  jpg
castel hasdeu jpg
bani portofel jpg
ploaie freepik jpg
ulei tigaie istock jpg
zi de zi fara balonare ghid pentru un confort digestiv optim jpg
image
image