Are 76 de ani şi e singură. Marina Voica explică de ce n-a vrut niciodată să aibă copii

Ultima actualizare:

    Marina Voica s-a lansat pe scena românească în 1960
Marina Voica s-a lansat pe scena românească în 1960

Este una dintre doamnele muzicii uşoare româneşti care au făcut cinste cu numeroase premii. De zece ani Marina Voica s-a retras la Breaza, oraş în care a fost numită şi cetăţean de onoare.

S-a mutat acolo pentru că nu mai suporta căldura din Capitală şi este extrem de încântată să respire aer curat. Locuieşte într-o casă cochetă în care se aude toată ziua muzică, are o curte plină de verdeaţă şi flori.

Marina Voica a mers la "Acces direct", unde a vorbit despre tinereţea ei şi despre relaţiile ei cu băieţii.

"Când eram în facultate, eram foarte urâtă. Mă îmbrăcam în haine gri şi nu mă aranjam. La petreceri, eu eram fata care ţinea poşetele fetelor în mână. Nu mă invita nimeni la dans.

N-am vrut niciodată să am copii. Nu cred că e vorba de egoism, este o alegere. Dacă ai un băiat, el creşte, se însoară şi ar fi uitat de mamă. Cu siguranţă, aş fi avut un drăcuşor", a spus Marina Voica.

Marina Voica
Marina Voica


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
b9fb68a0 0b72 4d73 83df 65e565adc767 png
human bone pixabay jpg
engelbachm iran 6918095 jpg
Ion Raţiu este prezentat drept „un constant opozant al lui Nicolae Ceauşescu “ în cei 50 de ani de exil jpeg
abstract blur supermarket department store (7) jpg
image png
full shot senior man with yoga mat jpg
fructe freepik1 jpeg
image
image