Au închis restaurantul să mănânce Primele Doamne

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google
simeon stalpnicul png

Prima Doamnă, Maria Băsescu, a petrecut, ieri, câteva ore, ca între fete, cu Asma al-Assad, soţia preşedintelui Siriei, Bashar al-Assad.

Consoarta lui Traian Băsescu a scos-o în oraş pe Asma al- Assad, la un restaurant de fiţe din cartierul Primăverii. Cele două doamne şi suitele lor s-au putut bucura de intimitate totală pentru că localul Uptown de pe aleea Alexandru din centrul Capitalei a fost securizat la maximum.

Pe lângă ofiţerii SPP, mai multe gărzi de corp ale celor două prime doamne au asigurat liniştea atât în interiorul localului cât şi de jur împrejurul acestuia. Preşedintele sirian, Bashar al-Assad şi soţia sa Asma al-Assad se află într-o vizită oficială în România, de două zile, la invitaţia şefului statului, Traian Băsescu.

Restaurantul Uptown în care şi-a omenit Maria Băsescu invitata are specific internaţional care ard la buzunar clientul. După prânz, Asma al-Assad, care are 35 de ani şi s-a născut la Londra a mai vizitat, ieri, sediul Smurd, Muzeul Cotroceni şi o grădiniţă de copii hipoacuzici, fiind însoţită de Maria Băsescu, soţia preşedintelui României.

simeon stalpnicul png


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
colaj casa (17) jpg
Regele Charles  sursa foto   Profimedia 0734795506 jpg
burgas bulagaria pexels jpg
durere de cap, foto shutterstock jpg
colaj casa (15) jpg
police 2122394 1920 jpeg
Captură de ecran 2026 05 20 205642 png
5071afed 5e8d 45db bb57 b1d114013815 jpg
image
image