Au intrat cu tancurile să-i alunge din Crimeea

Ultima actualizare:

    Trupele ruseşti  au luat cu asalt  două baze militare
Trupele ruseşti au luat cu asalt două baze militare

Membrii unor miliţii proruse au atacat, sâmbătă, două baze militare ucrainene din Crimeea, în apropiere de Sevastopol, trăgând focuri de avertisment. Cei peste 200 de combatanţi au folosit tancuri blindate şi arme automate, ca să-i alunge pe ucraineni din baza militară.

Baricadaţi pe clădirile unităţii, aceştia au aruncat cu grenade lacrimogene în ei. La ocuparea bazei militare au asistat şi militari ruşi, care au tras în ucraineni, împuşcând mortal un militar. Un ofiţer al armatei ruse a intrat în clădire pentru a negocia cu militarii, arborând drapelul Rusiei, în locul celui ucrainean.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
40799 city 815655 jpg
concediere istock jpg
Halkidiki Grecia FOTO Shutterstock jpg
palatul postas franta jpg
evaluare nationala, foto shutterstock jpg
natalia kollegova element 2716896 jpg
Alianţa Dreapta Unită Foto Inquam Photos-George Calin
Dunărea, graniță naturală între România și Serbia FOTO Shutterstock
image
image