Au venit de două ori la locul unei spargeri, dar nu au sesizat jaful

Au venit de două ori la locul unei spargeri, dar nu au sesizat jaful

Ultima actualizare:

Culmea este că alarma casei de schimb s-a declanşat de două ori, iar agenţii de pază sosiţi la faţa locului au plecat liniştiţi, tot de atâtea ori.

„Noi am auzit sistemul de alarmă o dată la ora 01.00 şi apoi la ora 03.20, şi am sosit de fiecare dată în mai puţin de un minut, dar nu am văzut nimic. În interior nu părea că se întâmplă ceva şi am plecat", a declarat un agent de pază.

Hoţii au forţat zăvorul unei uşi de termopan a galeriei de artă care nu are nici camere de supraveghere şi nici sistem de alarmă, apoi au rupt, bucată cu bucată peretele de rigips ce desparte galeria de casa de schimb şi au pătruns în incintă.

De altfel, nici camerele de supraveghere ale casei de schimb valutar nu par să fi surprins ceva. Intruşii au reușit să fure 39.000 de lei.

Anchetatorii au găsit seiful abandonat pe un câmp şi încearcă acum să-i găsească pe suspecţi.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Design fără titlu (5) png
tineri gen z jpg
ai jpg
Design fără titlu (11) png
Design fără titlu (10) png
gomera alojera jpg
Anca Alexandrescu. FOTO Profimedia
sea blue sky background jpg
image
image