«Banii sau tai nocturna!»

Ultima actualizare:

Clubul Sportiv Rapid le-a oferit giuleştenilor spre folosinţă arena Giuleşti. George Copos se obliga să achite o chirie infimă de 700 de euro, dar şi utilităţiile la stadion.

Numai că omul de afaceri nu a mai plătit nimic, datoriile ajungând la 5 miliarde de lei! Mihai Zaharia, preşedintele Clubului Sportiv, e revoltat.

"Acest porc, George Copos, care nici nu răspunde la telefon, a băgat clubul sportiv Rapid în faliment. Avem din cauza lui o datorie de 5 miliarde, dintre care patru numai la nocturnă! M-am tot săturat să-şi bată joc de mine! Sunt rapidist adevărat, i-am dat clubul gratis şi el se foloseşte acum de stadion... ia publicitate, drepturi tv, iar mie nu vrea să-mi dea banii. Vă spun sincer că vineri mă duc cu mâna mea şi tai nocturna! Nu se mai poate!", atacă Zaharia.

În urmă cu două săptămâni, Zaharia a discutat cu Dinu Gheorghe, iar acesta i-a transmis că Rapid va plăti pe fiecare lună câte 500 de milioane de lei, lucru care nu s-a întâmplat.

„Şi Vamă m-a prostit, a spus că plăteşte lunar câte o parte din datorie, şi nu a dat nici măcat un leu, iar acum nu mai răspunde nici la telefon. E un escroc", spune Zaharia.

S-a stins lumina şi cu PSG!

În 2001, în timpul partidei Rapid - PSG din manşa a doua a Cupei UEFA, nocturna arenei din Giuleşti s-a stins în urma unei pene de curent în cartier. Meciul nu s-a mai putut relua, iar echipa pregătită atunci de Viorel Hizo a pierdut cu 3-0 la masa verde.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Friptură din carne roșie FOTO Shutterstock
Timișoara, destinația anului FOTO Shutterstock
Aer conditionat FOTO Shutterstock jpg
mihaela bilic slabit colaj facebook pixabay jpg
virus ebola foto shutterstock
infractori canada romani jpg
urs soricei captura video jpg
diana sosoaca vladimir putin jpg
image
image