Blatter preferă CM 2022 iarna

Ultima actualizare:

"Mai avem timp să analizăm această problemă, mai sunt 11 ani până atunci. Trebuie totuşi să ne decidem asupra cele mai bune perioade din an pentru a garanta o ediţie de succes a Mondialului. Această perioadă este luna ianuarie sau sfârşitul anului. Chiar dacă în candidatura Qatarului erau speficicate lunile iunie-iulie, comitetul executiv al FIFA poate modifica acest lucru dacă se impune", a spus Blatter.

Şi selecţionerul Angliei, Fabio Capello, a declarat luna trecută că cel mai bine ar fi ca Mondialul din 2022 să aibă loc iarna. Această variantă nemulţumeşte conducătorii marilor cluburi care vor fi nevoiţi să întrerupă timp de cel puţin o lună şi jumătate, compionatele interne.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
centura adobestock jpg
Design fără titlu (6) png
hartie igienica jpg
copac plantat gradina curte pom istock jpg
luna roz istock jpg
Plajă la Eforie Nord FOTO Shutterstock
Tineri care se muta intr-un apartament in chirie FOTO Shutterstock
omizi1 jpeg
image
image