Boss-ul FMI riscă 12 ani de închisoare

Ultima actualizare:

Zile grele pentru Dominique Strauss-Kahn, anchetat pentru orgii cu prostituate în hoteluri de lux din Paris şi Washington în perioada în care era şef al FMI.

Dacă e găsit vinovat, Strauss-Khan riscă 12 ani de închisoare. Femeile care au trecut prin patul său făceau parte dintr-o reţea de prostituţie organizată în jurul Hotelului Carlton din Lille.

Strauss- Khan este acuzat de proxenetism pentru că s-ar fi implicat în plasarea acestor femei şi prietenilor lui, oameni de afaceri şi poliţişti, potrivit unor surse apropiate din dosar.

O prostituată de 30 de ani care a declarat că a întreţinut relaţii sexulate cu fostul boss al FMI de 11 ori a dezvăluit că o plătea cu sume cuprinse între 500 şi 1.000 euro.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
winter 3403737 1280 jpg
scottish fold freepik jpg
Chloé  Frammery   steven kittirath guinness jpg
542186779 1353529596141826 137766672784383954 n jpg
petrolier skai jpg
image png
clock 1274699 1280 jpg
steag sua romania jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net