Câini fără stăpân ucişi şi aruncaţi în gropi comune

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Viorel Moise, fost angajat la Secţia „Câini fără Stăpâni” din cadrul Primăriei Târgovişte, a făcut dezvăluiri şocante.

Mii de câini comunitari au fost masacraţi şi aruncaţi în gropi comune, săpate la repezeală în zăvoiul de pe malul râului Ialomiţa, în imediata apropiere a adăpostului de la Aninoasa, judeţul Dâmboviţa.

Ultima acţiune de exterminare a animalelor s-a consumat pe 18 octombrie.

simeon stalpnicul png

Foto: Ion Obăgilă

Atunci, 100 de câini maturi şi aproximativ 50 de pui au fost omorâţi.

Fostul hingher spune că, de-a lungul timpului, au fost îngropaţi 3000 de câini.

Garda de Mediu Dâmboviţa şi Direcţiei de Sănătate Publică au demarat o anchetă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
papagal societatea ornitologica romana jpeg
image
image