Cătălin Scărlătescu s-a răsfăţat cu preparate tradiţionale sârbeşti

Ultima actualizare:

Nerăbdător să descopere reţetele sârbilor care locuiesc aici, chef Scărlătescu s-a arătat foarte încântat atunci când locuitorii din Moldova Nouă l-au invitat să guste din preparatele lor.

„Localnicii s-au oferit să facă mâncare pentru Cătălin Scărlătescu, pentru ca acesta să vadă cum se găteşte la noi în zonă. A fost foarte încântat de ceea ce a văzut, am vorbit de multe alte reţete, dezvăluindu-ne şi nouă mici secrete de-ale bucătăriei", a declarat primarul localităţii, Matei Lupu.

În plus, acesta speră din tot sufletul ca reţetele locului să se regăsească în cartea de bucate pe care chef Scărlătescu o pregăteşte.„Scărlătescu va scoate o carte cu reţete şi, cu această ocazie, mi-aş dori să apară în volumul său şi oraşul nostru cu câteva feluri de mâncare specifice zonei", a adăugat Matei Lupu.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
image png
cerere in casatorie hello kitty jpg
geneva elvetia istock jpg
printul william craciun gettyimages jpg
Daniel Baluta si Sorin Grindeanu rezultate alegeri primarie Bucuresti  Foto Inquam Photos  Octav Ganea (2) jpg
Ciprian Ciucu si Ilie Bolojan  Ludovic Orban Foto Inquam Photo    Codrin Unici (4) jpg
images jpg
Bucuresti, foto Shutterstock jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net