«Ce bloc mişto ai, vecină!»

Ultima actualizare:

    Primăria Sectorului 1  a termoizolat şi vopsit  83 de blocuri, pentru  care a plătit 60 de  milioane de lei. Elena Bădoiu e tare mândră  de scara ei
Primăria Sectorului 1 a termoizolat şi vopsit 83 de blocuri, pentru care a plătit 60 de milioane de lei. Elena Bădoiu e tare mândră de scara ei

Cornel Guriţă se uită cu invidie la tanti Elena de la scara vecină. Deşi locuieşte în acelaşi bloc cu femeia, el n-a vrut ca primăria să-i pună termopane gratis. Acum, regretă.

Calea Griviţei, numărul 222. Aici este locul unde vecinii au ajuns să se privescă cu duşmănie.

Unii se bucură că plătesc mai puţin la întreţinere, şi-au izolat blocul şi şi-au înfrumuseţat scara. Ceilalţi suferă şi acum, şi se gândesc deja cu groază la temperaturile scăzute care-i aşteaptă la iarnă.

„Administratorul nostru nu a depus actele la timp. Credea că vom fi nevoiţi să scoatem bani din buzunar şi astfel noi am rămas pe dinafară. Acum ne uităm la scara vecină şi ne vine să ne dăm cu pumnii în cap", spune revoltat Cornel Guriţă, locatar al blocului de ani buni.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
meryl streep  getty jpg
foto 1 telefon la volan jpg
image png
image png
litoral romania   foto ovidiu oprea jpeg
masina prabusita transfagarasan webp
image png
image png
image
image