Cîrţu: "Asta e nesimţire şi lipsă de responsabilitate!"

Ultima actualizare:

Cîrţu a spus că fotbalul pedepseşte lipsa de profesionalism. "Mi-e greu să dau explicaţii acum cu privire la atac şi apărare. Nu cred că mai puteam ceva, dacă mai eram în teren când s-a primit golul, pentru că dacă nu au dat gol până în minutul 80 ce să fac eu? Am avut patru jucători tehnici la mijlocul terenului, Hidişan, Orac, Stancu şi Păcurar, şi n-am putut face o posesie jucând 11 contra 10. Asta e nesimţire şi lipsă de responsabilitate. Când primeşti sau dai gol prin minutul 90, e vorba de şansă sau de ghinion. Acesta este fotbalul, totdeauna te pedepseşte când nu respecţi anumite principii ale profesionalismului", a spus Cârţu la finalul meciului cu Poli Iaşi.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
somn istock jpg
Carrefour FOTO Shutterstock
timothy mutt anita wing lee nunta profimedia jpg
olanda arheologie1 jpeg
overheated woman waving paper fan touching head feeling unwell sitting couch home exhausted tired girl breathing air suffering from heating hot summer weather fever jpg
scientist conducting audit company jpg
homer ding strawberry bushes 2241401 jpg
sanziene unsplash jpeg
image
image