Condamnat la închisoare pentru că a creat un profil fals pe Facebook

Ultima actualizare:

    Cei doi s-au reîntâlnit pe Facebook
Cei doi s-au reîntâlnit pe Facebook

Tribunalul din Auxerre a condamnat un bărbat de 54 de ani la cinci luni de închisoare cu suspendarea executării pedepsei şi la plata unor daune de 410 euro, după ce a făcut un profil fals pe Facebook.

Bărbatul a făcut un profil fals pe reţeaua de socializare, în septembrie 2010, folosind fotografia fostei sale iubite, faţă de care avea resentimente puternice, informează Mediafax.

Îndrăgostitul respins, a vrut să se răzbune pe fosta sa iubită. Femeia era prezentată în sutien pe reţeaua de socializare, cu comentarii degradante.

"Am făcut acest lucru pentru a o provoca, pentru a o determina să-mi răspundă", a declarat inculpatul la audieri, în timp ce avocatul său a susţinut că femeia s-a folosit de el.

Bărbatul din localitatea franceză Drôme a fost condamnat la cinci luni de închisoare cu suspendare şi va trebui să plătească victimei daune în valoare de 410 euro.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
test jpg
jules cos colaj tiktok jpg
radiografie toracica jpg
Anvelope FOTO Shutterstock jpg
1708360490 20230308 082940 00 00 03 15 still004 jpg
Tiffany Score Steven Mills fetita X jpg
România harta în Europa FOTO Shutterstock
printul andrew epstein imagini jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net